Uğur Atis ve Şahsenem’le Ayaküstü Bir Şeyler’e yoğun ilgi

Dünyaca ünlü balaban virtüözü Alihan Samedov Ulusal Radyo’da Uğur Atis ve Şahsenem’le Ayaküstü Bir Şeyler/Türk Dünyası Müzikleri programına konuk oldu.Progama basın tarafından da yoğun ilgili gösterildi. Program, Milliyet Cadde ve daha birçok basın organında kendinden söz ettirdi.

Deneyimli radyo programcısı Uğur ATİS ve Özbek/Türk Ses Sanatçısı Şahsenem tarafından hazırlanıp sunulan; müzik direktörlüğünü Ulubeg Hekimov’un yaptığı Uğur Atis ve Şahsenem’le Ayaküstü Bir Şeyler/Türk Dünyası Müzikleri programı hız kesmeden yayın hayatına devam ediyor.

8 Kasım 2021 Pazartesi günü canlı olarak yayınlanan programa dinleyenler yoğun ilgi gösterdi. Programda, İkinci Karabağ Zaferi dolayısıyla Türk Dünyası’nın en önemli coğrafyalarından biri olan Kafkasya’da bulunan “Azerbaycan“ konusu işlendi.

Programa aynı zamanda dünyaca ünlü Azerbaycan ve Türk Dünyası’nın en önemli müzik ustalarından biri olan balaban virtüözü Alihan Samedov telefon bağlantısıyla katılarak Azerbaycan müzik kültürünün önemini ve Türk Dünyası’na olan katkılarını ve aynı zamanda Karabağ Zaferi’nin olumlu etkilerini dile getirdi.

Orta Asya sanatçılarının, müziğinin ve ayrıca kültürünün işlendiği tek program olma özelliğini taşıyan Uğur Atis ve Şahsenem’le Ayaküstü Bir Şeyler/Türk Dünyası Müzikleri programına gösterilen ilgi radyonun telefonlarının kilitlenmesine neden oldu.

Programa gösterilen yoğun ilgi karşısında Özbek popçu Şahsenem;

“ Görüyorumki Türk dünyası işlendiğinde halkımız tek vücut oluyor bu onur verici bir durum, bu tarz ve tek olan programın içinde olmaktan onur duyuyorum” dedi.

Ulusal radyo mikrofonlarından her pazartesi günü saat: 17.00 – 18.30 arası yayınlan programın yankıları basında da geniş yer buldu. Program, Milliyet Cadde ve daha birçok basın organında adından sıkça söz ettirdi.

13 Kasım 2021
95 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hosting: Biltek Teknoloji